Kauçuk Bantlı Konveyörler

Kauçuk Bantlı Maden Konveyörü

Kauçuk Bantlı Konveyörler yüksek ısıya, kimyasal etkilere ve darbeye karşı dayanıklı konveyör oldukları için ağır sanayi konveyörü olarak bilinir. Genellikle hurda, taş, kum, çakıl, gübre, toprak gibi her türlü hafriyat maddelerinin taşınmasında, oluklu mukavva, geri dönüşüm, mermer sektörü ve havaalanı bagaj taşımasında, tersanelerde tercih edilir. Genelde siyah renkli olan bu bantlar Çavuş Desenli, Profilli olarak açılı yerlerde rahatlıkla ürün taşımak için kullanılmaktadır. Kullanılacak ortama göre yağa dayanıklı, aşınmaya dayanıklı vs. gibi özellikleri ve kalınlıkları değişebilmektedir.  Kimyasal içeren ürünler taşındığında Nitril (NBR) Kauçuk Bant kullanılması tercih edilir. Kauçuk bantlı konveyörlerde bant altı 3lü istasyonlu olarak,  düz rulolu veya darbe rulolarıyla desteklenir. Çoğunlukla sürtünmeyi azaltmak için altı rulolu olarak imal edilmektedir. Kauçuk Bantlı Konveyörler uzun ebatlarda tek motor ve şase üzerinde imal edilebilmektedir. Konveyör tipi kullanıma şekline göre düz, dikey ve dönüşlü şekilde imal edilmektedir. Şase genellikle ST 37 malzemeden  boyalı olarak üretilmektedir.

Kauçuk Bantlı Konveyör Avantajları

  • Darbeye ve yüksek ısıya karşı dayanıklıdır.
  • Diğer bantlı sistemlere göre dayanıklı olduğundan ağır sanayide kullanımı uzun yıllarda hesaplıdır.
  • İş yükünü büyük derecede düşürür.
  • İç ve dış ortamlara karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Kauçuk Bantlı Konveyör Kullanım Alanları;

Zor şartlar altında taşıma işlemi gerçekleştirilebilecek ağır sanayi sektörlerinde tercih edilmektedir. Taş, kömür gibi Maden ocakları, mermer sanayi, inşaat malzemeleri üretim fabrikaları en sık bu konveyör türünü kullanmaktadır. Hurda malzemelerin taşınmasında, ağır yüklerin taşınmasında tercih edilmektedir.
Bant tipi kimyasal ürünlerin taşınmasında Nitril Kauçuk (NBR) malzemesi tercih edilmektedir bu sayede konveyör bantın ömrü uzatılmış olur.
Bant kalınlığı kullanım amacına göre ve taşınacak malzemeye göre değişkenlik gösterir.
İhtiyacınız doğrultusunda istenilen açı, bant tipi, bant kalınlığı ve ölçüde Kauçuk Bantlı Konveyör sistemi firmamız tarafından yapılmaktadır.

Yüksek kalite ve dayanıklı sistemlerin kurulumu için Bilgi İsteyiniz.
Teklif Almak için TIKLAYIN


Teklif Alın +902126715964