Interroll Konveyör Uygulamaları

Interroll Konveyör Uygulamaları

INTERROLL ROLLER DRIVE – MOTORLU RULO – UYGULAMALARI

Interroll, motorlu silindir segmentinde lider bir üreticidir. RollerDrive ve Kumandalar basit bir prensibe dayanır: tüm uygulamalar için bir motor.Interroll RollerDrive ve Kumandalar otomatik konveyör teknolojisinde kullanılır. Bunlar merkezi olmayan tahrik teknolojisine dayalıdır ve bu nedenle sistemlerin bireysel ihtiyaçlara göre uyarlanmasını doğrudan sağlayabilir.Interroll RollerDrive, en çeşitli konveyör sistemlerinde kullanılabilen 24 VDC fırçasız bir motor olup, konveyör silindirine entegredir. Geniş bir denetleyici yelpazesi, farklı uygulamalara esnek ve basit entegrasyon sağlar.Konvansiyonel konveyör parçaları 400V dişli motorları ile güçlendirilmiştir. Bu motorlar, aslında kaç tane malın taşınmakta olduğuna bakılmaksızın günde 24 saat çalışan uzun düz kayışlar kullanır. Bu durumda, ilgili taşıyıcı bölge, pnömatik veya elektrikli kontrol üniteleri kullanılarak açılıp kapanır.RollerDrive tarafından yönlendirilen bir sistem, prensip olarak merkezi olmayan bir tasarıma sahiptir: Merkezi bir tahrik istasyonu yoktur, sürücüler her bir konveyör bölgesinde bulunur. Bu tasarım, her konveyör bölgesini tek tek etkinleştirir ve devre dışı bırakır. Avantajı: Konveyör sistemi sadece mallar varsa hareket edecektir. Bu süreçte, malların optimum işlenmesi için gereken RollerDrive’a güç verilir. Saatte 600 ila 1800 nakliye malzemesi tipik nakliye hızlarıyla, bu, muazzam bir potansiyel enerji tasarrufuna, bunun yanı sıra gürültünün ve aşınmanın azalmasına da neden olur.

Merkezi bir tahrik sistemiyle karşılaştırıldığında, RollerDrive ile güçlendirilmiş bir konveyör sistemi, ortalama% 50’ye kadar enerji tasarrufu sağlar.RollerDrive ile bir tahrik çözümü sadece yeni sistemler için mükemmel bir çözüm değildir. Mevcut merkezi olarak tahrik edilen sistemler ayrıca uygun şekilde yenilenebilir. Çoğu durumda, kullanılmakta olan konveyör silindirleri kullanılmaya devam edilebilir. Her konveyör bölgesinde sadece bir merdanenin yerine Merdane Tahriki uygulanır. Interroll’un RollerDrive kontrolleri sayesinde mevcut kontrol sistemi altyapısına olan arayüz kolaylıkla ayarlanabilir.

Roller Drive – Motorlu Rulo – Sisteminin Avantajları

RollerDrive, bir sistemi kontrol etmeyi kolaylaştırır ve bu nedenle enerji tasarrufu sağlar. Bunun nedeni, merkezi olmayan sürücü teknolojisinden kaynaklanmaktadır: Sürücüler, her bir konveyör bölgesinde bulunmaktadır. Bu nedenle, konveyör bölgeleri birbirinden bağımsız olarak açılabilir veya kapatılabilir. Bu, sistemin daha spesifik bir şekilde kullanılmasını sağlar ve komple sistemin aşınmasını ve yıpranmasını engeller.
Merkezi olarak çalışan konveyörlere kıyasla, güç tüketimi% 50 oranında azaltılabilir.


Teklif Alın +902126715964