Konveyör Rulo

Konveyör Rulo Aksesuar İmalatı,Konveyör Rulo İmalatı, Tambur imalatı,Kauçuk Kaplı Tambur,Paslanmaz Rulo,Galveniz Rulo

KONVEYÖR RULO İMALATLARIMIZ

Hazır Konveyör Ekipmanları

Konveyör Ruloları

Konveyör Ruloları konveyör sisteminde taşıyıcı görevi gören  ekipmanlardır. Standart şekilde çaplara sahip olduğu gibi özel amaçlar için üretilen konveyör sistemlerinde herhangi bir uzunluk ve çapta olabilir.
MDS Konveyör olarak uzmanlaşmış kadromuz ile Hazır Konveyör Ruloları ile istenilen ölçüde ve özellikte Konveyör Rulolarını imal ederek Konveyör ve Makina imalatcısı firmalara hazır ara ürünler sunmaktayız. 20 mm’den 102 mm’ye kadar değişen boru çaplarından, paslanmaz çelik, çinko kaplı yumuşak çelik, kauçuk veya poliüretan kaplı, Alüminyum ve PVC malzeme seçenekleri ile  Konveyör Ruloları imal etmekteyiz.

İmalatını Yaptığımız Konveyör Rulo Çeşitleri

 • Avare Konveyör Ruloları
 • Taşıyıcı Rulo
 • Ağır Tip Konveyör Ruloları
 • Kauçuk Kaplamalı Rulo
 • Poliüretan Kaplı Rulo
 • Polyamid Rulo
 • Geri Dönüş Rulosu – Bant Altı Rulosu
 • Konik Kafalı Polyamid Rulo
 • Geri Dönüş Rulosu – Bant Altı Rulosu
 • Bant Merkezleme Ruloları
 • Bant Temizleme Rulosu
 • İstikamet ve Kılavuz Rulosu
 • V Rulo Grubu
 • Konik Polyamid Rulolar – Dönüş Konveyörleri
 • Konik PVC Konveyör Ruloları – Dönüş Konveyörleri
 • Motorlu Rulolar

Avare Konveyör Ruloları

Hareket motoruna sahip olmayan ilk itme ve yer çekimi ile serbest şekilde dönüş yapan konveyör rulo çeşididir. Rulolar arasında bağlı bir hareket söz konusu değildir. %1-1,5 eğimli olarak kurulan avare konveyörlerde hareketin sürekliliği bu açı sayesinde ve yükün ağırlığı tarafından oluşturulan kuvvet tarafından sağlanır. Üzerinde taşınacak yüke göre farklı tasarımları mevcuttur. Rulolar genelde çelik, alüminyum gibi paslanmaz malzemelerden ya da PVC kaplamalı şekilde üretilmektedir. Akordiyon Konveyör ve rulolu konveyör sistemleri için uygundur. Marketlerde, x-ray cihaz çıkışları gibi bant sisteminin bitiminde kurulan konveyör sistemlerinde avare rulo tercih edilmektedir. Frenleme görevini de üstlenmektedir.

Ağır Tip Konveyör Ruloları

Genellikle taş ocakları, maden ocakları, kömür ocakları vb sektörlerde kullanılan konveyör rulosu tipidir. Konveyör rulo şeklinde veya kauçuk bantın altında ” V ” şekilde kullanılmaktadır.

Kauçuk Kaplamalı Rulo

Sıcak vulkanizeli kauçuk kaplama konveyör rulosu; Konveyör hatlarında genel olarak döküş şutlarının altına gelen bölümlerde, darbelerinin absorbe edilmesi ve bu sayede konveyör bantta ve taşınan malzemede meydana gelebilecek hasar ve bozulmalara karşı koruyuculuğun artırılması amacıyla kullanılırlar. Siyah NBR kauçuğun yanında beyaz kauçuk, kaplama rulolar da imal edilmektedir. Rulo üzerine kauçuk sertliği genellikle 65 ± 5 shore olarak kaplama yapılır.

2’li 3’lü Rulo İstasyonları

Bantlı konveyörlerin bant ekseninin konveyör ekseni üzerinde kalmasını sağlamak gerekmektedir. Konveyör bandın yana kaçması malzemenin dökülmesine ve bandın hasar görmesine neden olacaktır. Düz konveyör rulolarda bandın merkezlenmesi daha kolaydır. Firmamız konveyör ekipmanı olarak yönlendirme istasyonlarını kendi bünyesinde üretmektedir.

Polyamid Rulo

Polyamid yüksek molekül ağırlığı ve çapraz yapıdaki bağları nedeniyle sert bir mühendislik plastiğidir. Bükülmeye ve aşınmaya dayanıklı bir plastik türü olduğundan dolayı polyamid konveyör ruloları daha çok ağır hizmette ve mıknatıslanma istenmeyen özel konveyör projelerinde tercih edilmektedir. Yük altında uzun süre çalışabilme özelliğine sahiptir. Su emme özelliği nedeniyle nemli ortamlarda tavsiye edilmez.Projenize ve isteğinize uygun, polyamid, derlin, polietilen ve kestamid malzemeden Konveyör Rulo imalatı tarafımızca özenle yapılmaktadır.

Polyamid Ruloların Özellikleri

• Yüksek mekanik dayanım
• Sertlik ve darbe emme özelliği
• Elektriksel yalıtkanlık
• Kaydırıcılık ve yüksek aşınma direnci
• Kimyasallara karşı direnç yapılmaktadır.

Geri Dönüş Rulosu – Bant Altı Rulosu

Konik Kafalı Polyamid Rulo

Konik kısım malzemesi polyamid, düz olan kısım malzemesi çelik borudan imal edilmektedir. Konveyör bant kaymalarını engellemek için kullanılmaktadırlar.

Bant Merkezleme Ruloları

Konveyör bandının kaymalarını engellemek maksadıyla sisteme eklenir. Konveyör merkezleme ya da diğer adıyla konveyör kılavuz ruloları projeye göre çeşitli çap ve ebatlarda firmamız tarafından imal edilebilmektedir.

İstikamet ve Kılavuz Rulosu

Bant Temizleme Rulosu

V Rulo Grubu

Konik Polyamid Rulolar – Dönüş Konveyörleri

Polyamid konik konveyör ruloları, konveyör bandının kaymasını engellemek amacıyla kullanılmaktadır. İstenilen ölçülerde ve projelerinize uygun olarak imalatı firmamız tarafından yapılmaktadır.

Konik Polyamid Rulolar Özellikleri

• Yüksek mekanik dayanım
• Sertlik ve darbe emme özelliği
• Elektriksel yalıtkanlık
• Kaydırıcılık ve yüksek aşınma direnci
• Kimyasallara karşı direnç

Konik PVC Konveyör Ruloları – Dönüş Konveyörleri

Zincir Tahrikli Konveyör Ruloları – Zincir Dişli Rulolar

Üzerinde bulunan dişliler sayesinde motordan aldığı hareketin diğer rulolara aktaran rulo çeşididir. Motor tarafından üretilen güç tüm ruloların aynı anda dönmesini sağlayarak, rulo-yük arasında oluşan sürtünme kuvveti yardımıyla yükün transfer edilmesini mümkün hale getirir.Dişli seçimi üzerinde taşınacak yük ve ürüne göre değişkenlik göstermektedir. Bu tür rulolarda tek motor mevcuttur ve tek yönlü çalışmaktadır. İstenilen duruma göre hız ayarı yapılabilmektedir.

Motorlu Rulolar

Tahrik Rulosundan farklı olarak üzerinde hareket motoru mevcuttur. Kendi etrafından dönüş sağlayarak bant ya da direk rulo ile ürünlerin taşınma işlemini gerçekleştirmektedir. Belirli aralıklarla kurulan motorlu rulolar arası avare rulo yerleştirilerek boş şekilde olan rulolara tahrik verilebilir.

Hazır Konveyör Merdanesi

Hazır Konveyör Tamburu

Kauçuk Kaplı Tahrik Tamburu

Konveyör bant kayışına hareket veren konveyör tamburudur ve bandın başına takılır. Bant boyunun uzun olması halinde bir bant tesisinde birden fazla tahrik tamburu kullanılabilir. Konveyör tamburun gövde borusunu iyi kavrayabilmesi için kauçuk kaplama yapılır. Sökülebilir milli olup pens sistemi ile tambur borusuna bağlanır.İstenildiği takdirde konveyör tahrik tamburlarına da  kauçuk kaplama yapılır. Kavramanın daha iyi olması için 10-25 mm kalınlıklarda, 65 ± 5 Shore sertlikte kaplanıp taşlanır, baklava veya çavuş desen açılır. Projeye uygun çeşitli sertlik değerlerine göre sıcak vulkanize olarak imal edilir.

Kuyruk Ve Gergi Tamburu

Konveyör bant boyunun kısa olması durumunda kayışının sonuna konveyör kuyruk tamburu takılır ve gerdirme sistemi gergi tamburunun miline bağlanır. Konveyör bant boyunun uzun olması durumunda ise konveyör kuyruk tamburu olarak sona takıldığı gibi bant gergi sistemi içinde ağırlık mekanizmaları ile beraber kullanılır. Genellikle tambur gövde borusunun üzerine kauçuk kaplama yapılmaz. Sökülebilir milli olup pens sistemi ile tambur borusuna bağlanır. Tambur borularının dış yüzeyleri üzerine 3/2 başına 1º koniklik verilerek bantın gezmesi, kayması önlenmiş olacaktır.Tambur boruların çapları; taşıyacağı yüke göre hesaplanmış bandın genişliğine ve uzunluğuna göre 220 mm ile 1400 mm arasındaki çaplarda ve 400 mm ile 3000 mm’ye kadar yüzey genişliğindedir.

Poliüretan Kaplama Tambur

Projelerinize uygun olarak poliüretan kaplamalı konveyör tamburu imal edilmektedir. Poliüretan sertlik derecesi olarak istenilen shore değerlerinde ve renklerde kaplama yapılmaktadır.

Elevatör Tamburu

Elevatör konveyör tamburları, elevatör tip konveyör sistemlerinde kullanılmaktadır. Elevatör tamburu küçük boylarda olup, elevatör kovalarının hareketini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Kauçuk kaplamalı veya kaplamasız olarak istenilen ölçülerde projenize uygun imal edilebilmektedir.


Teklif Alın +902126715964