Gıda Konveyörleri

Gıda Konveyörleri

Gıda Konveyörleri Türk Gıda Kodeksi Yönetmeliği  

Modüler Bantlı Konveyör

Modüler Bantlar genellikle gıda sektöründe kullanılmakta olup çok geniş bir kullanım alanına sahiptirler. Örneğin modüler bantlar ile et ürünleri taşıyabileceğimiz gibi otomotiv üretiminde araba da taşıyabilmekteyiz. Günümüzde plastik sektöründeki gelişmeler artık paslanmaz ve zincir ürünlerin yerine modüler bant kullanımını uygun hale getirmiştir. Plastik ürünler metal ürünlere göre daha az maliyetli olup aynı zamanda montajı ve bakımı çok daha kolaydır.

Modüler Bantlı Konveyorler daha çok ilaç, gıda ve dolum sektöründe kullanılmaktadır. Esnek yapısı ile dönüşleri kolay olur. Ürün doğrusallığını ve hat üzerindeki konumunu kaybetmeden ürün geçişi gerçekleşir. Mühendislik plastiklerinden oluşan bantlar tüm sektörlere hizmet edebilecek şekilde faklı mamüllerden üretilebilmektedir. Bantın herhangi bir yerinde oluşabilecek hasarda, sadece hasarlı bölüm değiştirilerek çok kısa sürede ve pratik bir şekilde onarım yapılabilmektedir.

Kullanılan Şase Çeşitleri

* Paslanmaz Şase

* St-37 Demir Şase ( İstenilen renkte boyalı olacak )

* Alüminyum Şase

Kullanılan Bant malzemesi çeşitleri:

Paslanmaz(AISI 304, 304L, 316, 316L, 302, Magnetik) çeşitleri (Dönüşlü, Düzgün Doğrusal,)

Modüler Bant çeşitleri (Dönüşlü, Düzgün Doğrusal, Akumulasyonlu)

Standart Genişlikler
  • 82.6 mm
  • 114.5 mm

Standart Dişli Çapları

Ø 109 mm

Standart Uzunluklar

1.000 – 2.000 – 3.000 – 4.000 – 5.000 – 6.000 mm

Modüler Bantlı Konveyör ihtiyaçlarınızda Teklif almak için MDS Konveyör‘ü 0212 671 59 64 numaralı telefondan arayın,  info@mdskonveyor.com a mail atın. 

Asetal Bantlı Konveyörler

Asetal Bantlı Konveyorler daha çok ilaç, gıda ve dolum sektöründe kullanılmaktadır. Asetal Bantlı Konveyorler esnek yapısı ile dönüşleri kolay olur. Ürün doğrusallığını ve hat üzerindeki konumunu kaybetmeden ürün geçişi gerçekleşir. Mühendislik plastiklerinden oluşan asetal bantlar tüm sektörlere hizmet edebilecek şekilde faklı mamüllerden üretilebilmektedir. Asetal Bantın herhangi bir yerinde oluşabilecek hasarda, sadece hasarlı bölüm değiştirilerek çok kısa sürede ve pratik bir şekilde onarım yapılabilmektedir.

Kullanılan Şase Çeşitleri

* Paslanmaz Şase

* St-37 Demir Şase ( İstenilen renkte boyalı olacak )

* Alüminyum Şase

Kullanılan Bant malzemesi çeşitleri:

Paslanmaz(AISI 304, 304L, 316, 316L, 302, Magnetik) çeşitleri (Dönüşlü, Düzgün Doğrusal,)

Asetal Bant çeşitleri (Dönüşlü, Düzgün Doğrusal, Akumulasyonlu)

Standart Genişlikler
  • 82.6 mm
  • 114.5 mm

Standart Dişli Çapları

Ø 109 mm

Standart Uzunluklar

1.000 – 2.000 – 3.000 – 4.000 – 5.000 – 6.000 mm

Asetal Bantlı Konveyör ihtiyaçlarınız için Teklif almak için MDS Konveyör‘ü 0212 671 59 64 numaralı telefondan arayın ya dainfo@mdskonveyor.com a mail atın. En kısa zamanda taramızdan dönüş yapılacaktır.

PVC Bantlı Konveyör ​

PVC Bantlı Konveyörler hemen her sektörde kullanılırlar. PVC Bantlar düşük maliyetli fakat hızlı ve seri üretim bant tipidir. Bantın PVC olmasından dolayı , farklı ölçülerde bant kesimi yapılabilir , böylece kullanıcıya konveyor ihtiyacı esnasinda ölçü sınırı getirmez . PVC Bantlı Konveyorler ,bantlarının altında kaydırmazlik fitili kullanılarak da , bantın sağa sola kayması engellenir . PVC  Bantlı Konveyor uygulamaları , eloksallı aluminyum, sigma profil şaseli , paslanmaz sac şaseli , boyalı sac şaseli olarak tasarlanip imal edilebilmektedir.

PVC Bantlı Konveyorun kullanımı da kolay olduğu için , operatorun hız ayarını değistirebilmesi gerektiğinde ,tasarım ve imalat aşamasında konveyore hız ayar sürücüsü eklenebilir.  PVC Bantlı Konveyöruygulamaları , elektronik sektörü konveyor uygulamalarında , gıda sektörü konveyor uygulamalarında , otomotiv sektörü konveyor uygulamalarında , makine sektörü Konveyor uygulamalarında , ilaç sektörü konveyor uygulamalarında , lojistik ve depolama sektörü konveyor uygulamalarında , matbaa sektörü konveyor uygulamalarında , tekstil sektörü konveyor uygulamalarında , koli, paket, parça malzeme ve çuval gibi malzemelerin taşınmasında ve hatta fazla aşındırıcı olmayan yığma malzemelerin taşınmasında kullanılabilir. PVC Bantlı Konveyör uygulamalarının en başta gelen özellikleri hafif, düzgün yüzeyli ve düşük toleranslı (kalınlık ve en ölçüleri her yerde aynıdır) olmalarıdır. Sistem hız kontrol cihazı ile ayarlanabilir konumdadır. Sistem motor – redüktör vasıtası ile çalışır ve düzenek içerisinde kullanılan tamburlar bandın aynı düzgünlükte çalışmasını sağlamaktadır. Gıdaya uygun, ısıya ve yağlamaya dayanıklı özellikli bantlı konveyör çeşitleridir. PVC Bantlı Konveyörler taşınacak ürünün cinsine, ağırlığına ve kullanım alanına göre; St-37 Demir Şaseli, Alüminyum Şaseli veya Paslanmaz Şaseli  olarak imal edilmektedir.

Tasarım şekilleri:

– Düz Hat Konveyörleri
– Eğimli Konveyörler
– Teleskopik Konveyörler
– Özel Kesimli Dönüş Konveyörleri

PVC Bantlı Konveyörlerin Sektöre Göre Kullanım Alanları

 1. Otomotiv Sektörü 2. Lojistik Sektörü 3. Matbaa Sektörü 4. Tekstil Sektörü  5. Paketleme Sektörü 6. Havacılık Sektörü 7. Tarım Sektörü 8. Elektrik ve Elektronik Sektörü

İhtiyacınız doğrultusunda istenilen açı, bant tipi, bant kalınlığı ve ölçüde PVC Bantlı Konveyör sistemi firmamız tarafından yapılmaktadır. Yüksek kalite ve dayanıklı sistemlerin kurulumu için bilgi isteyiniz.

PVC Bantlı Konveyör ihtiyaçlarınız için Teklif almak için

Bize Ulaşın :

Tel : 0212 671 59 64

WhatsApp Tel : +905525804204

E-mail : info@mdskonveyor.com


TürkçeEnglishРусскийالعربية
Teklif Alın